Medaile a pohár z turnaje šesti měst v badmintonu

10300207_292533654247118_3951525209993247580_n

Závěrečný turnaj letošní badmintonové sezóny proběhl v Praze – Zahradním městě ve dnech 6.-8.června 2014. Tento mezinárodní turnaj bývá pořádán každým rokem v jednom ze šesti měst či oblastí, kteří jsou jeho pravidelnými účastníky – Praha, Plzeň a Břeclav za Českou republiku, Šurany a Trenčín za Slovensko a Polsko reprezentuje Krakow.

Letos se na turnaji sešlo téměř 70 hráčů. Ve třech turnajových dnech bojovali ve všech závodních badmintonových disciplínách – čtyřhra chlapců a čtyřhra dívek, smíšená čtyřhra a dvouhry chlapců a dívek.

Za pětičlenný tým Břeclavska nastoupila i hráčka hustopečského oddílu Martina Ševčíková. Další její spoluhráči byli z oddílů z Břeclavi Adam Veselý a Podivína Lukáš Švec a dva hostující hráči z Badminton School Brno Václav Kozel a Jakub Reichman.

Turnaj začal čtyřhrami, kde Martina hrála společně se Zuzanou Kolda z polského Krakowa. Holky se během turnaje rychle sehrály a touto částí turnaje prošly bez ztráty jediného setu a ve své kategorii do 11 let s přehledem zvítězily.

Druhý turnajový den zahájily zápasy smíšené čtyřhry, Martina hrála se svým spoluhráčem z Břeclavi Adamem Veselým. Hned do prvního kola vyřazovacího systému dostali budoucí turnajové vítěze z domácího družstva Astra Praha, se kterými svedli vyrovnaný třísetový zápas, kdy rozhodovaly jednotlivé body v závěrech každého setu. V napínavém souboji byli nakonec úspěšnější soupeři z Prahy.

Odpoledne se rozehrály i zápasy jednotlivců. V základní skupině Martina ztratila jediný set s o rok starší hráčkou z Plzně, na body ji však porazila a do semifinále postoupila z prvního místa ve skupině. V semifinále se utkala se svojí polskou spoluhráčkou ze čtyřhry Zuzanou Kolda, kterou porazila ve dvou setech a postoupila do finále.

Třetí den turnaje v neděli patřil finálovým zápasům všech disciplín. Spolu s Martinou se do finále probojovala hráčka pražské Astry Andrea Kobyláková. Byl to tuto sezónu už třetí jejich vzájemný duel a potřetí byla úspěšnější Martina, která svou soupeřku porazila ve dvou setech a získala na tomto turnaji svoji druhou zlatou medaili.

Úspěšní byli i další členové družstva Břeclavska. Získali ještě další dvě zlaté, dvě stříbrné a tři bronzové medaile. V celkovém hodnocení družstev skončil tým Břeclavska na druhém místě za domácí Astrou Praha a získal za své umístění a výkony krásný pohár starosty Prahy 10.

Přidat komentář
Copyright © Badminton Hustopeče

stránky vytvořil: Radek Pleskač