Mistrovství ČR U13 Orlová-Lutyně 2. – 3.5.2015

P1180918

Již samotný postup našich hráček na mistrovství ČR je velkým úspěchem.

Barbora Korábová a Martina Ševčíková vyrazily první květnový víkend bojovat o co nejlepší výsledek do sportovní haly Gymnázia v Orlové – Lutyni. Barbora se nominovala do všech disciplín. Společně s Martinou do dívčí čtyřhry.

Na los, kterým jim byli přiděleni hráči nešlo spoléhat, vzhledem k tomu, že zde startovala opravdu špička republiky. I tak byl pro naše hráčky příznivý, kdy jim nebyli přiděleni favoriti mistrovství.

Jako vždy se začínalo smíšenými dvojicemi, kdy Barbora se svým spoluhráčem Markem Dostálem z Jehnic nestačili na poměrně silné soupeře, kteří v této disciplíně nakonec získali dělené 3. místo.

Barbora ve dvouhře nastoupila proti domácí hráčce Zuzaně Morcinkové. První set prohrála 21: 9. Druhý set byl velmi vyrovnaný, Barča zpřesnila hru, ale v jeho závěru jí docházely fyzické síly a nakonec podlehla 21:16. Uspěla v zápase o umístění, kdy porazila vysoce postavenou hráčku Lídu Kusou z Benátek 21:17 a 21:15. Tento výkon ji zajistil konečné umístění ve středu startovacího pole.

Se svou oddílovou spoluhráčkou Martinou potrápila v úvodním zápase dívčí čtyřhry dvojici z TJ Lanškroun 19:21 a 12:21.

Příští sezónu už bude Barča startovat ve starší kategorii U15 a Martina již věkově bude v U13, kde již nyní v této kategorii zaznamenala úspěchy.