Turnaj pro děti 24.5.2014

hustopece1

Díky podpoře Města Hustopeče a CVČ Pavučina se v sobotu 24. května 2014 konal turnaj pro registrované i neregistrované nadšence badmintonu v Městské sportovní hale Hustopeče. Na turnaj dorazila kromě krajských badmintonistů početná posádka ze slovenského Trenčína, ale také hráči z Dobrušky, z Rychnova nad Kněžnou a Holic. Celkový počet hráčů přesáhl sedmdesátku, ale organizátoři se s tím poprali bez sebemenších problémů. Turnaj se odehrál ve čtyřech výkonnostních kategoriích švýcarským systémem na 5 kol, chlapci a děvčata dohromady, medailové pozice se pak už rozdělily.

Z pořádajícího badmintonového oddílu TJ Agrotec Hustopeče se zúčastnilo 13 hráčů. V  kategorii mladších se podařilo první tři místa obsadit domácími hráčkami: 1. místo Agáta Šamalíková, 2. místo Viola Kopřivová, 3. místo Klára Vozdecká. V kategorii nejmladších Simona Kneblová získala bronz a kategorii pokročilých vyhrála Martina Ševčíková. Těsně pod stupni vítězů skončili ve své kategorii Zuzana Kneblová, Veronika Kalců, Eliška Beranová, Miroslav Marek a Andrea Fraňková. Pro Ondřeje Křižánka to byla první turnajová zkušenost a nejmladší hráč turnaje Viktor Sadílek nechal za sebou polovinu hráčů ze své kategorie. Natálie Zimolková se hned v úvodu prvního zápasu zranila a musela z turnaje odstoupit.

Byly k vidění velmi vyrovnané zápasy. Někteří hráči by svými výkony potrápili i zkušené dospělé badmintonisty.