Začátek sezóny mládežnického badmintonu úspěšný

GPC-U13- RYCHNOV NAD KNĚŽNOU (18)

Hráčky TJ Agrotec Hustopeče badmintonového oddílu pod CVČ Pavučina, Martina Ševčíková a Barbora Korábová, se v nové sezóně již naplno zapojily do turnajů Grand Prix v badmintonu.

 

Martina Ševčíková v kategorii U13 se zúčastnila tří z nich, v Rychnově nad Kněžnou, v Pardubicích a v Podolí u Brna. Z Rychnovského turnaje kategorie GPC U13, který se konal v krásné Sportovní hale Romana Šebrleho, si přivezla celou sadu medailí – zlatou vybojovala ve čtyřhře dívek se spoluhráčkou Lucií Metzovou z Klimkovic, stříbrnou ve dvouhře a bronzovou ve smíšené čtyřhře s Vojtou Pořízem z Jihlavy. Tři medaile si dovezla také z turnaje GPC v Podolí u Brna, tentokrát dvě zlaté – za čtyřhru a smíšenou čtyřhru a bronzovou za dvouhru. Další turnaj kategorie GPB U13 v Pardubicích nebyl medailový, ale v konkurenci nejlepších badmintonistek z celé republiky se Martině povedlo získat cenné body do republikového žebříčku, nejvíce za čtyřhru, kde obsadila 5.místo. Účastí na těchto turnajích se jí povedlo získat přímý postup na prosincové Mistrovství ČR kategorie U13 do Českého Krumlova, a to ve čtyřhře a ve smíšené čtyřhře. O postup ve dvouhře může ještě bojovat na podzimním Oblastním přeboru Jihomoravské oblasti. Z Českého badmintonového svazu dostala Martina pozvánku na soustředění s trenérem juniorské reprezentace ČR do sportovního centra v Nymburku. Zde proběhlo soustředění Talent Teamu U13, což je přípravná skupina, ze které budou v budoucnu vybíráni hráči pro účast na mezinárodních turnajích. Během třídenního soustředění tam s nimi trenéři vylepšovali techniku úderů, držení rakety a pohyb po kurtu.

 

Barbora Korábová se zúčastnila otevřeného turnaje GPC U15 v Břeclavi. Za účasti hráčů z celé republiky může být se svým startem v této starší kategorii spokojená. V mixu se stálým spoluhráčem Markem Dostálem z Badminton FSpS MU obsadili 5. – 8. místo, kdy vypadli až s favority Kozel – Otáhalová a pěkně je potrápili 17:21, 17:21.

Ve dvouhře jí přál los a bez problému přešla přes Šípkovou ze Židlochovic. V dalším kole narazila na svou známou protihráčku z republikových turnajů Morcinkovou z Orlové. Tentokrát se silnou soupeřkou držela krok, ale po několika nevynucených chybách prohrála těsně 21:23 a 20:22, což stačilo na umístění ve středu tabulky startovního pole.

Přidat komentář
Copyright © Badminton Hustopeče

stránky vytvořil: Radek Pleskač